1. ANASAYFA
  2. Mitsubishi MRJ’in hizmete girişi için yeni tarih verdi

Mitsubishi MRJ’in hizmete girişi için yeni tarih verdi

Mitsubishi MRJ’in hizmete girişi için yeni tarih verdi

24 Aralık 2015 günü Mitsubishi Aircraft ve Mitsubishi Ağir Sanayi, en büyük hisse sahipi , düzenletikleri basın toplandısında Mitsubishi Regional Jet (MRJ) uçağının hizmete giriş tarihinin ertelendiğini ilan etti.

All Nippon Airways (ANA)’e  ilk uçağın teslimi 2018 senesininde gerçekleşecek. 2017 senesinin ikinci çeyreğinde teslimi planlanmıştı,  yaklaşık olarak  bir sene  geçikme. Bu servise giriş tarihin üçüncü ertelenme oluyor.

Yeni zaman çizelgesinde iki ay gövde iskeletini kuvvetlendirilmesi ve avionik, uçuş kontrol ve motor kontrol yazılımlarını iyileştirmeye ayrılmış. İlave çalişmalar uçağın kanat yapısal (mükavemet) kuvvetledirmeyi içeriyor. Yapısal statik testlerde bazı birleşenlerdeki nihai  (ultimate) ağirlik yükleri sınırlı (limit) yük kriterini üstünde olduğu izlendi. “açıkca hangi birleşenlerin mukavemetin yüksektilmesi gerektiğ belli oldu”, Mitsubishi’in test yorumu.

Uçağın iniş takımlarıda bu arada iyileştirilerek uçağa daha iyi entegrasyonu mümkün olacak. Firma iniş takımalari iyileştirme çalişmasının yeni zaman çizelgesini etkliyen bir faktor olmadığnı beyan etti.


Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış

Yorumunu Paylaşın