1. ANASAYFA
  2. Gaz Türbin Akademisi

Gaz Türbin Akademisi

Sistem Mühendisliğinin aero-gaz türbini ürün geliştirme prosesine uygulanması

Sistem mühendisliği karmaşık sistemlerin tasarımı, geliştirilmesi, üretim ve teknik yönetiminin disiplinli ve metodik yöntemidir. Ana prensibi birçok parçaların toplamı olan sistem yerine birleşenlerini bir bütün olarak proses etmektir. Diğer önemli prensibi de birleşenlerinin gereksinimlerini işletme ekonomisi, müşteri odaklı kısıtlar ve görev fonksiyonları temeli üzerine yapılaştırmasıdır.

Devamını Oku
, [1]Yorum

Gaz Türbin Parçaları Ömür Hesabları

Gaz Türbin Parçaları Hazar Analizi

Devamını Oku
, [0]Yorum

Turbojet Eşleme (Matching) Yöntemi

Bu çalışmada turbojet motorunun çalışma hattının çıkarılması için gereken yöntem geliştirmiş ve model Rolls-Royce Avon turbojet motoruna uygulanmıştır. Eşleme model çıktıları Avon motorunun test verileri ile doğrulanmıştır.

Devamını Oku
, [0]Yorum

Askeri Eğitim Uçak Motorları

Askeri Eğitim Uçak Motorları, Askeri eğitim uçaklarını güçlendiren motor çeşitleri: bypass turbojet, turbojet ve turboprob türü motor sınıfındandır. Askeri uçak motorlarının performans değerlerini, çeşiterini bulabileceğiniz bir kaynak olarak devamlı güncellenmektedir.

Devamını Oku
, [0]Yorum

Avcı uçaklarının İtki kuvveti-Ağırlık oranı

Bu makalede günümüz avcı uçaklarının itki kuvveti-ağırlık oranları karşılaştıracağım. Avcı uçaklarının ivmelenme ve tırmanış performansını tayin eden anahtar parametrelerden bir olan İtki kuvveti-ağırlık oran itki kuvvetini ağırlığa bölerek hesaplanmakta.

Devamını Oku
19.07.2020 08:08:40, [0]Yorum