1. ANASAYFA
  2. SAVAŞ UÇAKLARI

SAVAŞ UÇAKLARI

Birinci Dünya Savaş Öncesi

1. Dünya Savaş Öncesi Havacılık tarihi, uçak çeşitleri ve teknoloji

Devamını Oku
, [0]Yorum

1. Dünya Savaş Dönemi

Birinci dünya savaşında kullanılan savaş uçaklarının çeşitleri, teknolojileri ve teknik özellkleri

Devamını Oku
, [0]Yorum

İki Savaş Arası Havacıılık

Harp sonrası 1920 yılları tarihe Batı Dünyasında en yaratıcı yıllar olarak geçti. “Kükreyen Yirmiler” olarak etiketlenen bu yıllarda ABD, Kanada ve Batı Avrupa ülkeleri ekonomileri hızla büyürken New York, Chicago, Detroit, Londra, Paris ve Berlin’de yaşam biçiminde radikal değişmeler oldu. ABD finans dünyası egemenliğine şahit oluyoruz. Kükreyen Yirmiler dönemi 29 Kasım 1929 Büyük bunalımla sona eriyor.

Devamını Oku
, [0]Yorum

2. Dünya Savaş Dönemi

2. Dünya savaşı sürecinde havacılıktaki gelişmeleri ve hava kuvvetlerinin kullandığı uçak tipleri ve teknolojisiyi bulabileceğiz bir sayfa.

Devamını Oku
, [0]Yorum

Soğuk Savaş Dönemi

İkinci Dünya Savaşı toplum hayatında, ekonomide getirdiği büyük değişikliklerinin yanında havacılığı da yeni bir çizgi getirtti. Piston motorların gelişmeleri limite erişmişti, uçaklarının daha hızlı uçabilmesi için gerekli güç artısı motorun ağırlığının artışını beraberinde getirdi. Uçak tasarımında anahtar parametrelerden biri olan güç-ağırlık oranı yükselmesi neticesinde beklene uçak performans elde edilemiyordu. Harp yıllarında geliştirilen jet motoru avcı uçaklarının itki sistemine uygulanması havacılık ilminde yeni bir sayfa açtı.

Devamını Oku
27.06.2017 23:39:41, [0]Yorum

Kore Savaş Dönemi

Kore Savaş Dönemide kullanılan uçak ceşitleri. Sabre F-86, MiG-15

Devamını Oku
, [0]Yorum

Vietnam Savaş Dönemi

Vietnam Savaşı Dönemi Havacılık ve savaş süreçinde kullanılan uçakların teknik özellikleri ve performans verileri, Mikoyan Gurevich Mig-21

Devamını Oku
, [0]Yorum