1. ANASAYFA
  2. Birinci Dünya Savaş Öncesi

Birinci Dünya Savaş Öncesi

Curtiss JN-4

1915 yılında Curtiss Aeroplane Company tarafından üretilen JN-4D 1. Dünya savaşına hazırlanan Amerikan ve Kanada ordularına eğitim uçağı olarak hizmet vermiştir.

Devamını Oku
, [0]Yorum

Deperdussin 1910

Osmanlı Hava kuvvetlerinin ilk satın aldığı uçaklardan biri olan Deperdussin tek-kanat-uçak Société Pour les Appareils Depedussin (SPAD) firması tarafında 1910 yılında üretilmiştir. SPAD firması varlıklı ipek tüccarı Armand-Jean-Auguste Deperdussin tarafında 1910 yılında Reims sehirinin yakınlarında Bétheny kasabasında kurulmuştur. Armand Deperdussin tasarımcı Louis Béchereau ve diplomalı mühendis Andre Herbemont tek-kanat hafif bir uçak tasarımı için ise alıyor. Tasarımcısı şef mühendis Louis (Bechereau Ecole Nationale professionnelle) Teknik meslek Okulunda mezun olduktan sonra (Ars et Metiers ParisTech – Grand Ecole) Yüksek Lisan okulda mühendislik diplomasını kazanmıştır.

Devamını Oku
, [0]Yorum

Bleriot XI

Pilotluğunu Louis Bleriotİ’in yaptığı Bleriot XI İngiliz kanalı uçarak geçen ve Birinci Dünya Savaşının başlarındaki hava harekâtlarında başarısı ile havacılık tarihine efsane uçak olarak ismini yazdırdı ve Louis Bleriot ismi Wright kardeşlerden sonra havacılık tarihini ünlü isimlerinde bir oldu

Devamını Oku
, [0]Yorum

Caproni Ca.20

Havacılık tarihinde İlk avcı uçağı olarak kabullenen Caproni Ca.20 İtalya havacılığının öncüsü Giovanni Caproni’nin tasarimidir. Caproni'nin 1914 yıllarının başında tasarladığı Ca.20 silah donatımı ve görev yeteneklerinde zamanının çok ilerisinde bir avcı uçağıdır..

Devamını Oku
07.11.2017 22:07:22, [0]Yorum